Tisícmíľový výlet začína jedným krorkom...

Prečo sa vždy lúčiť musíme, na všetko len spomínať, teraz síce končíme, no zase budeme začínať. Počujeme len smutný clivôt, čaká nás niečo krajšie -  ŽIVOT.

    Skôr ako sa na našu cestu životom vyberieme, by sme sa chceli rozlúčiť a poďakovať sa Vám, našim spolubývajúcim, za všetky krásne zážitky a nezabudnuteľné chvíle, ktoré sme s Vami prežili. Chceme z úprimného srdca poďakovať aj Vám,  naše pani vychovávateľky, že ste často krát  vystáli naše vrtochy a malé zlomyseľnosti.

Keď sme prvý krát  otvorili dvere nášho inťáku, stáli sme pred Vami ako deti, plné nádejí a očakávania s kuframi v ruke. No teraz pred Vami stojíme ako dospelí ľudia,  plní spomienok a krásnych chvíľ, na ktoré budeme s úsmevom na tvári spomínať.

   Pamätám si, ako by to bolo iba včera. Prvé preplakané dni- možno i noci na tomto internáte, ďaleko od domova. Vtedy som ešte nevedela, čo nás to len čaká, internátne akcie plné zábavy. A tie nám veru budú chýbať- karneval, imatrikulácie, Mikuláš, rozlúčky, Valentín, hromadné vystúpenia v pohybových skladbách, výlety s pani vychovávateľkou Taššovou.

   Rozlúčka s internátom je ako rozlúčka s láskou. Budeš prechádzať okolo nej, ale už nikdy nebude patriť Tebe. Náš internát nám patril štyri roky. Bol našim domovom, pani vychovávateľky boli našimi mamami, mnohí z nás práve na našom inťáku si našli kamarátky, kamarátov. Náš internát nás pripravil na život, viac ako sme očakávali. Ale teraz sa každý z nás vyberie na cestu životom, ktorá možno bude pre nás tá pravá. Možno nebude ľahká, ale my štvrtáci  zo Školského internátu SOŠ prehlasujeme, že sa tak ľahko nevzdáme.

 

„ My vieme čo nás to stálo, ani sĺz nebolo málo, čaká nás šťastný let, veď pri nohách nám leží celý svet.

Je čas rozprestrieť krídla a odletieť.

 

 

                                                                               MAJA

"Až sa po rokoch stretneme

a ja Ti z priateľstva podám dlaň,

dúfam, že mi nepovieš

veď ja Vás nepoznám"!

Čítané: 217
 Späť  Tlač  Poslať mailom
tassova mailto : tassova@centrum.sk
 Reakcie
20.07.2024
Menu / Zo života DM / Tisícmí...